Registreeri kliendiks

ABB kuluefektiivne elektrisõidukite laadimise lahendus viib e-mobiilsuse massidesse!

ABB on töötanud välja uue Terra elektrisõidukite vahelduvoolulaadija, mis on nüüd jõudnud müügile ka Eesti turule. Uue laadijaga on ABB jätkusuutlike elektritranspordi laadimislahenduste ülemaailmse eestvedajana teinud järjekordse olulise sammu, et e-mobiilsuse revolutsiooni järgmise aastakümne jooksul edasi viia.

Tehnoloogiavaldkonna analüütikud on aastaid ennustanud, et 2020. aasta on elektrisõidukite kasutuselevõtu murdepunkt. Elektrisõidukite ülemaailmseks turuosa suuruseks ennustatakse tänavu vähemalt 3 protsenti ja 2040. aastaks kuni 50 protsenti.

„Linnastumise, digitaliseerumise ja industrialiseerumise koosmõju on meid viinud nii kaugele, et vajame transporditurul olulist muutust,“ märkis ABB ülemaailmse e-mobiilsuse infrastruktuuri lahenduste juht Frank Muehlon. „Juhtides juba alalisvoolu kiirlaadimisturgu, nägime vajadust kasutada oma põhjalikku kogemust, et luua uudne vahelduvvoolulahendus, mis võimaldaks sõidukeid kodus või kontoris laadida üleöö või kauem.“

Terra vahelduvvoolulaadija loomisel võttis ABB arvesse kasvavat nõudlust kvaliteetse, ent mõistliku hinnaga laadimislahenduste järele kodu ja kontori parklatesse, samuti toetab see üha kasvavat põlvkonda taastuvenergia kasutajaid, kes tahavad oma energiakasutust ise kontrollida ja juhtida. Uus Terra vahelduvvoolulaadija on saadaval kuni 22 kW laadimisvõimsusega, mis tagab sobivuse kodude ja hoonete elektrisüsteemiga kõikjal maailmas.

„Uus laadija on oma otstarbelt suunatud kohtadesse, kus kasutatakse pikka laadimistsüklit, näiteks kodus ja tööl,“ märkis ABB elektriautode laadijate tootejuht Urmas Laine. „Samuti on seade sobilik ettevõtetele, kus masinapargi laadimine toimub ajal, mil tellimussõite ei teostata: taksoparkidele, rendiettevõtetele jne. Hinna poolest on tegemist väga konkurentsivõimelise tootega, arvestades funktsionaalsust ja kompaktsust.“

Terra vahelduvvoolulaadija saab ühendada võrku, mis võimaldab seda seadistada ja tarkvarauuendusi teha kas eraldi rakenduse abil või pilveteenuse kaudu. See annab kasutajatele paindlikkuse ja vähendab vajadust seadet kohapeal seadistada, mis suurendab omakorda võimalikku kasutusaega ja efektiivsust. Laadija pakub ohutut, nutikat ja jätkusuutlikku laadimislahendust, mis muudab nullemissiooni kõikidele kasutajatele kättesaadavaks.
Iga laadija on varustatud kõrge täpsusastmega energiamõõtjaga, mida saab integreerida targa maja energiajuhtimissüsteemidega, mis võimaldab täiendavat energiatarbimise kontrolli. Selle abil saavad kodude ja ettevõtete omanikud seadistada vajaliku võimsuse, et saavutada maksimaalne laadimisvõimsus ja kuluefektiivsus.

 


ABB on maailma juhtiv elektrisõidukite infrastruktuuri lahenduste looja, pakkudes laadimise- ja elektri täislahendusi elektriautodele, elektri- ja hübriidbussidele ning laevadele ja raudteedele. ABB sisenes EV-laadimisturule 2010. aastal ja on tänaseks müünud üle 13 000 ABB DC kiirlaadija rohkem kui 80 riigis. ABB pälvis hiljuti ülemaailmse juhtiva e-mobiilsuse ettevõtte tiitli Global E-mobility Leader 2019 oma rolli eest säästva transpordi lahenduste kasutuselevõtmise toetamisel.

Terra vahelduvvoolulaadija

 • Kõrge kvaliteet
 • Arvukalt ühendusvõimalusi, sealhulgas Wifi, Bluetooth ja Ethernet.
 • Ruumi säästev disain võimaldab märkamatut paigaldamist seinale või jalandile, mispuhul saab kasutada kahte seljad vastamisi asetsevat laadijat.
 • Paljude ühendusvõimalustega laadija sobib enamikuga elektrisõidukitest.
 • Tolmu- ja veekindel disain tagab töökindluse ja pika kasutusea ka karmides ilmastikutingimustes.
   

Paindlikult tulevikuks valmis

 • Seade on tulevikuks valmis tänu lihtsale tarkvarale, mida saab uuendada kasutajarakendusest.
 • Lihtsustatud autentimine kas RFID või mobiilirakenduse abil võimaldab seadet kasutada paindlikult ka avalikus ruumis.
 • Integreerub veatult ABB targa hoone ja targa kodu lahendustega.
   

Ohutus ja kaitse

 • Lahendusi hindab ja kontrollib sõltumatu kolmas osapool, et tagada kõrgeimatele standarditele vastavus.
 • Sisseehitatud kaitselüliti võimaldab maksimaalset laadimisvõimsust ilma ülekoormuseta.
 • Integreeritud maandusrikete- ja ülepingekaitse kaitseb nii kasutajat kui autot.