Tööstusautomaatikas kujundab ilma SMC

Pneumaatikaseadmed on tänapäeval kasutusel kõigis tööstusharudes – metallurgias ja masinaehituses, elektroonika-, meditsiini-, agrotehnika- ja autotööstuses, ehitusmaterjalide, tekstiili-, puidu- ja paberitööstuses, keemia-, pakendi- ning toiduainetööstuses, olgu tegemist tootmiskontserni, väikeettevõtte või ühemehefirmaga.

SMC edu valemiks on intensiivne tööstustehnoloogilistele uuendustele orienteeritud ning teaduspõhine tootearendus, rahvusvahelistele tööstusstandardidele vastav tippkvaliteet, paindlik hinnakujunduspoliitika pluss operatiivselt toimivad logistilised üksused.
Korporatsiooni 28 tehast, uurimis- ning katselaborid jt tootearendustruktuurid, tütarfirmad ning müügiesindused 5 maailmajao enam kui 100 riigis, mitmed piirkondlikud logistikakeskused ja regionaalsed vahelaod võimaldavad pakkuda stabiilselt laia ning pidevalt uuenevat valikut tööstuspneumaatika tooteid kogu nõudluste skaala ulatuses, alustades baaskomponentidest ning komplekssetest standardlahendustest kuni eriprojektseadmete, integreeritavate moodulite, lisatarvikute ning spetsiaalsete erialaste koolitustoodeteni.
Tootarendustegevusega, millesse investeeritakse 10% korporatsiooni aastakäibest, on hõivatud enam kui 1300 inseneri ning konstruktorit, ühtekokku 20% korporatsiooni ligemale 15 000 töötajast. Jaapanis, USAs ning Euroopas paiknevad arendus- ja tehnikakeskused tegelevad piirkonnas kehtivatele tööstustandarditele vastavate ning energiat ja keskonda säästvate lahenduste väljatöötamisega.

Seinast seina tootevalik

SMC alalisse nomenklatuuri kuulub üle 11 000 nimetuse baaskomponente enam kui 610 000 tootevariandiga, aastas lisandub neile keskeltläbi 100 uudistoodet ning modifikatsiooni. Peale põhivaliku toodab SMC ka spetsiifilistele nõuetele vastavaid eritooteid auto-, meditsiinitehnika-, toiduaine- ja elektroonikatööstuse tarbeks.
Standardvalikusse, mis võimaldab komplekteerida seadmeid vastavalt iga ettevõtte spetsiifilistele vajadustele (töökoormus, tootmismaht, toorme eripära ning protsesside komplitseeritus jms), kuuluvad:

 • õhuhooldusseadmed – filtrid, regulaatorid, õlitid, kuivatid jms;
 • suunaventiilid ja – terminalid;
 • protsessi-, keemia- ja puhasruum-lahenduste ventiilid;
 • ajamid – silindrid, pöördsilindrid, haaratsid;
 • liitmikud ja voolikud ;
 • vaakumtehnoloogiatooted – ejektorid, iminapad jms;
 • kontroll- ja mõõteseadmed – läbivoolu mõõtmisandurid (õhk, vesi, kemikaalid);
 • täppisregulaatorid, digitaalsed rõhureleed, elektropneumaatilised muundurid;
 • loogikakontrollerid;
 • elektrilised samm- ja servomootoritega ajamid;
 • pneumaatika-, hüdraulika- ja automaatikaalased õppevahendid.

Koolitame kliente nende arengu huvides.

Tootmistehnoloogia arenguga kaasneva spetsialistide koolitamise tarbeks on SMC toonud turule tervikliku programmi tööstusautomaatika koolitusseadmeid, mis võimaldavad nii algteadmiste omandamist erinevates tehnikavaldkondades, täiendkoolitust kui ka firmade tippjuhtkondade kaasamisel simuleerida keerukaid turundus- ja tootmisolukordi ning neid lahendada.
Konkurentsivõime tagavad kõrge kvaliteet, madalad hinnad ning globaalne müügivõrk
SMC ühtne harmoniseeritud hinnakiri, mis kehtib terve Euroopa mastaabis, võimaldab pakkuda enamlevinud standardtooteid turul leiduvatest analoogtoodetest 30-40% võrra soodsama hinnaga.
Kõikjal Euroopa riikides asuvaid lokaalseid ladusid toetab Belgias asuv keskladu. Toimiv rahvusvaheline logistikaskeem võimaldab operatiivselt ja minimaalsete kuludega leida ning tellida puuduv seade või selle komponendid lähima sõsarettevõtte laost.

SMC ja SLO - siin ja praegu

SMC korporatsiooni Tallinnas asuv tütarettevõte SMC Automation OÜ alustas tegevust aastal 2001 SMC Pneumatics Estonia OÜ nime all, kuid edasimüüja kaudu on SMC tooted Eestis esindatud juba 1996.aastast.
Meie tööstuspneumaatikatoodete lao nomenklatuur, mis on hetkel ühtlasi vabariigi suurim ja läbi SLO tellitav, on kujunenud praktika käigus lähtuvalt Eesti turu nõudlusest. Koostöös inseneribüroodega pakume standardseid kompleks- ja unikaalseid projektlahendusi.
Nõustame oma kliente pneumaatika- ja automaatikaalastes küsimustes ning korraldame erinevaid koolituskursusi, võimaldades klientidel osa saada SMC pikajalisest kogemusest ja oskusteabest.
Regulaarsed tarned Soome, Rootsi jt sõsarettevõtete ladudest võimaldavad operatiivselt komplekteerida nii suurtööstuste kui väikefirmade tellimused. Kauba toimetame kullerfirmade abiga kohale 1 ööpäeva jooksul.